Нов продукт, подготвян от Google, ще промени драстично рекламите, с което сме свикнали. Това стана ясно по време на международната конференция iCU 2018, която се провежда на 6 и 7 февруари в София и чийто основен партньор е "Виваком".
Още: Специална оферта за Apple устройства от Yettel през най-романтичния месец в годината
Още: Access Finance представи AI чатбот за 24/7 реално клиентско обслужване
Сред гостите на събитието бе Майкъл Стефански, директор "Глобално развитие" в Google, който говори за тенденциите в рекламния бизнес и за възможностите, които компанията предоставя на телекоми и доставчици на съдържание да разширят и обновят дейността си.
Специално внимание той отдели на т.нар “addressable TV advertising” - способността да се показват различни реклами на различни домакинства, които гледат една и съща програма. По този начин рекламодателите се отдалечават от традиционния подход към рекламирането и се фокусират върху изпращането на релевантна и полезна за всеки потребител информация.
По думите на Стефански Google активно работи по инструмент за “addressable TV advertising”, което ще доведе до драстична промяна в индустрията. „Разбира се, въвеждането му е много сложен процес. Подразделението ни Google Fiber вече проведе редица тестове, за да разреши успешно проблеми, които възникват при него. Надяваме се следващата година да стане факт“, заяви той.
Още: Премиум технологии за грижа и добро здраве с Yettel и HUAWEI през месеца на любовта
Още: Любимият смартфон е по-близо от всякога с 0% лихва на лизинг от А1
Според Стефански персонализираното рекламиране ще увеличи приходите на рекламодателите, но ще доведе и до по-добро разбиране на клиента.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
По-рано през деня представители на големи телекоми от различни държави, сред които Австралия и Турция, коментираха възможностите за растеж през следващите пет години. Експертите се обединиха около мнението, че дигиталната трансформация е приоритет и че все още има доста операции, които се вършат ръчно, а би трябвало да са дигитализирани. Те допълниха, че подходът към клиентите също трябва да се промени, а отношението към тях – да се подобри.
Тема на дискусията бяха „умните“ градове и каква роля могат да играят телекомуникационните компании в тях – в транспорта, сигурността, финансите, околната среда. Специалистите заявиха, че в градовете на бъдещето дори и по-малки играчи ще могат да предлагат услуги и операторите като цяло трябва да следят много внимателно проектите, които се развиват от страна на общините, за да се включват в тях, вместо да бъдат измествани.
Запитани в какво биха инвестирали в следващите години, представителите на телекомите откроиха облачните услуги, географското разрастване, платформи за самообслужване, транспорт, по-висока вътрешна продуктивност и др.
Още: Илон Мъск иска да купи ChatGPT
Още: Специални филмови предложения с до 50% отстъпка в А1 Видеотека през февруари