Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Неофициално: Microsoft си купи нова компания

04 юни 2018, 06:50 часа • 2219 прочитания

Американският софтуерен гигант Microsoft договори покупката на уеб услугата GitHub. Това твърди, позовавайки се на свой източник агенция Bloomberg, предаде БГНЕС.

Още: Yettel стартира официалните продажби на флагмана HONOR Magic7 Pro

Още: Rakuten Viber подкрепя собствениците на малък бизнес с нова инициатива

Най-вероятно официално сделката ще бъде обявена днес, 4 юни. Цената на сделката досега не се споменава.

GitHub е най-голямата уеб услуга за съхранение, излагане и съвместна работа на IT проекти. Основана е в САЩ през 2008 година. През 2015 година уеб услугата беше оценена от пазара на 2 милиарда долара.

GitHub e уеб-базирана услуга за разполагане на софтуерни проекти и техни съвместни разработки върху отдалечен интернет сървър в т.нар. хранилище. Услугата може да бъде както платена за частни проекти, така и безплатна за т.нар. проекти с общодостъпен код, като и в двата случая потребителите могат да ползват всички възможности на услугата. Към май 2011, GitHub се счита за най-популярния сайт за разполагане на съвместни проекти с отворен код.

Още: Кампания за AI и хората спечели първо място в годишните награди за Employer branding на b2b media

Още: Откритие: Изкуственият интелект се клонира

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес