Изкуственият интелект (ИИ) почва да се превръща в много сложен пъзел от законодателна гледна точка. Конкретно, в Европейския съюз нещата стават все по-сложни, пиши в свой анализ Politico.
Още: Испания пуска изкуствен интелект, казва се "Алиа"
Накратко – развитието на ИИ е толкова бързо, че законодателната рамка не може да го догони. Примерите например с ChatGPT са болезнени в това отношение.
Употребата на чатбота почна да се разраства и да покрива сфери и механизми, които малко хора са си помисляли, че е възможно – и то ужасно бързо.
Дали трябва да има законодателство, което стриктно да регулира ChatGPT? Самият чатбот отговаря така на въпрос трябва ли дейността му да бъде регулирана: "ЕС трябва да обмисли определянето на генеративния изкуствен интелект и големите езикови модели като "високорискови" технологии, като се има предвид техният потенциал да създават вредно и подвеждащо съдържание. ЕС следва да обмисли въвеждането на рамка за отговорно разработване, внедряване и използване на тези технологии, която да включва подходящи предпазни мерки, механизми за мониторинг и надзор".
Още: Yettel стартира предварителни поръчки за HONOR Magic7 Pro
Какво прави ЕС - научете: Изкуственият интелект предизвиква хаос: Какво да правим, за да е безопасен?
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: А1 няма да увеличава цените на мобилните и фиксирани услуги
Още: Поръчай предварително новия HONOR Magic7 Pro с 500 лева отстъпка от А1
"Перфектната бойна машина": В САЩ ще ползват изкуствен интелект за създаване на оръжия (ВИДЕО)