До 50 млн. евро глоба застрашава операторите на съдържание в интернет като Facebook, Twitter, Google и Youtube, които не премахнат в срок от най-много 7 дни информация, която подтиква към омраза. Това прие като закон Германия.
Още: Yettel стартира официалните продажби на флагмана HONOR Magic7 Pro
Още: Rakuten Viber подкрепя собствениците на малък бизнес с нова инициатива
Всъщност, основният срок за премахване на „реч на омраза” е 24 часа. Срокът важи след подаване на оплакване от страна на потребители, а социалните мрежи трябва да осигуряват лесен комуникационен канал с потребителя, който се жалва от съответното съдържание. За преценка дали действително става въпрос за проблемно съдържание ще се разчита на специален регулаторен орган, който ще отсъжда какво е фактическото положение на нещата. Тепърва предстои този орган да бъде създаден, пише Xinhua.
„Големите компании няма да поемат отговорността си, ако не бъдат принудени”, обобщи германският правосъден министър Хайко Маас.
Основателят на Facebook Марк Зукърбърг реагира на новината доста резервирано. Той поиска да има общоевропейско решение по въпроса, а не различни закони в различните държави на ЕС. Освен това от Facebook не са съгласни преценката относно това какво е дадено съдържание да излиза извън рамките на социалната мрежа т.е. външен орган да решава.
Още: Кампания за AI и хората спечели първо място в годишните награди за Employer branding на b2b media
Още: Откритие: Изкуственият интелект се клонира