Производител на селскостопанска техника разработи трактор, който се задвижва с гориво, направено от кравешка тор. Техниката на New Holland работи с втечнен биометан, произвеждан лесно от кравешката тор, съобщават от Технюз.
Още: Yettel отбелязва 15% ръст в продажбите на мобилни телефони през 2024 г.
Още: Има ли теч на данни? DeepSeek остави отворена база данни с над 1 млн. реда
Тракторът T7 е с мощност 270 к.с. не отстъпва по производителност на стандартните дизелови машини. Иновативната технология е разработена от британската компания Bennamann, която повече от десетилетие се занимава с изследвания и разработки в областта на производството на биометан.
ОЩЕ: Турция ще произвежда биогаз от отпадъците на три крави
Работата с метан осигурява на трактора същата мощност като дизеловото гориво, но при значително намалени емисии. По време на пилотния тест във ферма в Корнуол въглеродните емисии са паднали от 2500 на 500 метрични тона само за година.
Още: Rakuten Viber утвърждава позицията си на супер приложение с нови продукти и разширени функции
Още: Визуален урок по киберсигурност: изложба разкрива лицето на онлайн измамите
Използването на животински отпадъци може да донесе редица ползи за фермерите, включително за намаляването на вредните емисии в атмосферата, намаляване на данъците върху замърсяването на околната среда, спестяване на скъпо дизелово гориво и преход към самодостатъчен икономически модел.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: По-изгодни пътувания по света с обновените роуминг пакети Roam&Surf Traveler от Yettel
ОЩЕ: След Ван Гог: В Германия екоактивисти заляха шедьовър на Моне с картофено пюре (ВИДЕО)
Каква всъщност е технологията: кравешката тор от стадо от 100 животни се превръща в гориво, наречено "летлив метан", с използване на специално оборудване. Монтираният на трактора криогенен резервоар поддържа метан в течна форма при температура от -162°C.
Иновацията на британските фермери може да спаси популацията на кравите от екоактивистите, които "атакуват" в галериите картини на известни художници.
Още: Заради мощна кибератака: Китайският чатбот DeepSeek има проблем с регистрацията на нови потребители
Още: Австралия предупреди да се внимава с китайския чатбот DeepSeek