Държавното предприятие „Съобщително строителство и възстановяване“ спечели поръчката за поддръжка и експлоатация на изградения широколентов интернет в цяла България.
Още: Холивудско кино у дома с Yettel и SkyShowtime
Още: За свободата да останем винаги свързани
Фирмата – собственост на Министерството на транспорта, сключи два договора с Държавна агенция „Електронно управление“ за срок от 15 години.
Контрактът за Северна България е на стойност 6 426 354 лв. без ДДС. В надпреварата за нея конкуренти на държавната фирма са били дружествата „Ситиком Рила“ ООД и „Евронет“ ЕООД, класирани съответно на второ и трето място.
Поддръжката на интернет-инфраструктурата за Северна България обхваща общините: Аврен (Варненска област), Мездра и Роман (Врачанска област),Белоградчик, Димово, Кула, Чупрене и Макреш (Видинска област), Венец и Върбица (Шуменска област), Самуил (Разградска област) Омуртаг (Търговищка област), Угърчин, Ябланица и Тетевен (Ловешка област).
Още: Отраженията на многообразието, представени чрез изкуството
Още: Евелин Костова и Владимир Зомбори влизат в забавни роли във видео скеч в сервиза на Huawei
За Южна България договорът е на стойност 6 430 515 лв. без ДДС. По втората обособена позиция конкурент на държавното предприятие е била само фирма „Булсофтком“ ЕООД, класирана на второ място.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Yettel спира да публикува в социалните си медии
Още: А1 въвежда нови по-екологични и два пъти по-малки SIM карти
То е избрано за изпълнител с най-изгодна оферта, задължавайки се да плаща на възложителя 8% от реализираните приходи без ДДС за всяка календарна година за разлика от другите кандидати, които са предложили по 7% отчисления.
Широколентов интернет в Южна България минава през община Бобовдол (Кюстендилска област), Ковачевци (Пернишка област), Павел Баня и Братя Даскалови (Старозагорска област), Раковски и Брезово (Пловдивска област), Стрелча (Пазарджишка област), Минерални бани, Стамболово и Симеоновград (Хасковска област), Мадан, Рудозем и Неделино (област Смолян).
Припомняме, че в началото на 2014 година Изпълнителна агенция „ЕСМИС“ (предишното наименование на Държавна агенция „Електронно управление“) подписа първите договори с изпълнители по проекта за изграждане на високоскоростен широколентов достъп в България. Ангажимент на консорциума „Броудбанд България" (с участници „Телелинк“ ЕАД и „Мармет“ ООД) бе да проектират и изградят оптични кабелни трасета в Северна България за 11,815 млн. лв. без ДДС.
Още: Направи добър жест, а А1 ще го удвои
Още: Върховният съд на САЩ се съгласи да разгледа делото за забрана на TikTok
Консорциум "ССВ-ТСВ 2015" (с водещ партньор ДП „Съобщително строителство и възстановяване") подписа договор за проектиране и изграждане на оптични кабелни трасета в Южна България за 10,672 млн. лв. без ДДС.
Гаранционните срокове и по двата договора бяха 10 години за всички видове новоизпълнени строителни конструкции, 8 години за оптичната кабелна мрежа и съоръжения към тях и 5 години за доставеното и монтирано оборудване.
Финансирането на проектите е обезпечено от Оперативна програма „Регионално развитие“.