Милиардерът Джак Ма, който дълго време беше откровен застъпник за екстремната работна култура в Китай, твърди, че хората трябва да могат да работят само 12 часа седмично с предимствата на изкуствения интелект.
Още: Yettel отбелязва 15% ръст в продажбите на мобилни телефони през 2024 г.
Още: Има ли теч на данни? DeepSeek остави отворена база данни с над 1 млн. реда
Хората може да работят само по 4 часа на ден, 3 дни седмично, благодарение на технологичния напредък и реформа в образователните системи, заяви съоснователят на Alibaba Group на Световната конференция за изкуствен интелект в Шанхай.
Ма посочи електричеството като пример за това как развитието на технологиите може да донесе повече свободно време. "Силата на електричеството е, че даваме на хората повече време, така че вечерта да можете да отидете на караоке или танци. Мисля, че заради изкуствения интелект хората ще имат повече време да се наслаждават на това да бъдат хора", обясни Ма, цитиран от Bloomberg.
"През следващите 10-20 години всеки човек, държава, правителство трябва да се съсредоточи върху реформирането на образователната система, за да гарантираме, че децата ни могат да намерят работа, която изисква присъствие само 3 дни в седмицата, по 4 часа на ден. Ако не променим образователната система, в която се намираме, всички ще бъдем в беда", предупреди предприемачът.
Още: Rakuten Viber утвърждава позицията си на супер приложение с нови продукти и разширени функции
Още: Визуален урок по киберсигурност: изложба разкрива лицето на онлайн измамите
През тази година Ма подкрепи обичайния за китайския технологичен сектор 12-часов работен ден, 6 дни седмично. В публикацията в блога си най-богатият човек в Китай даде заявка, че ще уволни хора, които очакват типичен 8-часов режим на работа в офиса, противопоставяйки се на нарастващото обществено недоволство.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: По-изгодни пътувания по света с обновените роуминг пакети Roam&Surf Traveler от Yettel
Какво е голямото предимство на хората пред компютрите и какво трябва да се промени в образованието, прочетете в Expert.bg.