Русе отново става част от най-дългия в България туристически веломаршрут „Дунав ултра“. 80 колоездачи от 5 държави пристигат днес и утре в града, тъй като тук се намира една от официалните контролни точки, през които преминават велосипедистите. Днес по обяд повечето от тях пристигнаха, като останалата част от групата се очаква да бъде в Русе утре между 9 ч и 14 ч. Определеният пункт, където ще бъдат посрещнати, е около кръглия фонтан срещу Съдебната палата.
Още: SAKÉ се завръща в Русе за един последен път
Още: 220 ученици посветиха своите „Лъвски скокове“ на Апостола на свободата
Приключението, което е дълго 740 км, започва от с. Куделин (общ. Брегово) и свършва в Дуранкулак. Целта на инициативата е да популяризира над 110 населени места по поречието на р. Дунав и в Добруджа. Ентусиасти от България, Румъния, Украйна, САЩ и Великобритания преминават през Видин, Лом, Оряхово, Байкал, Гулянци, Никопол, Белене, Две могили, Русе, Тутракан, Силистра, Генерал Тошево, Дуранкулак.
От Видин до Силистра траекторията на трасето припокрива трансконтиненталния маршрут Евровело 6. „Дунав Ултра“ е носител на Голямата награда “Иновация на годината в туризма” на Министерството на туризма на България. Маршрутът е в специалната селекция „Best in Travel 2024“ на пътеводителя „Lonely Planet“.
Още: Затварят "Дунав мост" при Русе два пъти по 12 часа през март
Още: Кметът на Русе отличи европейския шампион по стрелба с лък