Пореден протест на земеделци в България този път блокира движението пред Министерския съвет тази сутрин.
Още: Излизат от бърлогите: Паркът за мечки в Белица отваря на 14 април
Още: Ако изборите са днес: Делян Пеевски ще е доволен
26-те организации, които се отцепиха от зърнопроизводителите, продължават да настояват за оставка на министъра на земеделието Кирил Вътев.
Председателят на Асоциацията на млекопроизводителите Димитър Зоров заяви, че исканията им не са политически, а са изцяло свързани с просъществуването на сектора. А според председателя на Асоциацията на земеделските производители Венцислав Върбанов, не е било необходимо ситуацията да ескалира по този начин.
“Ние искаме оставката само на министъра на земеделието за несправяне с предизвикателствата, които стоят пред нашия сектор. Не искаме оставката нито на министър-председателя, нито на правителството.
Още: Светът през обектива: Историята на Ина Чобанска, която превърна телефона си в прозорец към природата
Още: Kaufland и УАСГ стартират съвместна академия за студенти по строителство и архитектура
Винаги когато има някакъв проблем, нашият министър взима и тича при министър-председателя. Ако нещата ще продължават така, по-добре да няма министър на земеделието, а министър-председателят да поеме ресора на земеделието“, заяви Върбанов. ОЩЕ: "Не сме отхвърляли диалог": Протестиращи земеделци обвиниха Кирил Вътев в лъжа (СНИМКИ)
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Тревога или надежда: Как българите приемат изкуствения интелект
Още: Какво ще ни пробутат за Великден вместо агнешко: Говори Симеон Караколев
Земеделците са категорични, че осигуряването от 150 милиона лева за подпомагане на секторите “Плодове”, “Зеленчуци” и “Животновъдство” е крайно недостатъчно.
Снимка: БГНЕС
Още: Ще си откраднем ли малко слънце? Времето през уикенда
Още: Чакат ни огън и вода: Двама бивши министри за безводието
По време на протеста се стигна и до напрежение и сблъсъци между полицията и протестиращите, които се опитаха да влязат в сградата на правителството. Четиримата представители на протестиращите Венцислав Върбанов, Димитър Золов, Пенка Христова и Бойко Синапов, бяха допуснати, за да внесат своите искания.