Възпитаничката на Кеймбридж Велислава Петрова е назначена за заместник-министър на външните работи. Тя е вирусолог и в проектокабинетите на „Има такъв народ“ беше предложена първо за министър на здравеопазването, а след това за министър на образованието.
Още: Борисов се скара на опозицията и партньорите: ГЕРБ няма да лъже Европа за дефицита
Още: Даниел Вълчев за управляващите: Не се ласкаят да се наричат сглобка, а си признават коалицията
По този повод Мария Капон от "Изправи се, ние идваме" написа във фейсбук:
Имунолог става зам. министър на външните работи, а зам. Министър на финансите е магистър на глобално управление и дипломацията, и бивш съветник на Екатерина Захариева 2017!
Всичко изглежда, като че въртележката в Лунапарк случайно спира някъде и стоварва по един партиен другар! Това е държава! Нашата!
Още: Депутат на Доган: Пътят на България е в Еврозоната (ВИДЕО)
Още: Мартин Димитров: Увеличението на заплатите в МВР с 50% е нечувано
Феодално разпределение и назначения по списък на партийни назначения! Министерство на външните работи и имунолог! Дипломат във финансите, разбира се, важно е, че принадлежат в квотата! Дори не е смешно!
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Политиците почетоха жертвите на комунизма: Кирил Петков разказа за баба си (СНИМКИ)
Още: Гуцанов: Няма да има намаление на социалнитe придобивки
Велислава Петрова е родена в град Сандански. Завършва средното си образование в Националната природо-математическа гимназия „Акад. Л. Чакалов“, където получава златна диплома за пълно отличие. Висшето си образование Велислава Петрова продължава във Великобритания, където завършва бакалавър по специалността „Микробиология с година в индустрията“ в Университета в Бристол. Тя е избрана за първенец на випуска с най-висок успех и най-добър научен проект, фокусиран върху методите за сенквениране на вирусни геноми. Велислава Петрова продължава докторската си степен в Универистета в Кеймбридж, където получава пълна стипендия от Сангер Институт, най-големият център за геномни изследвания в Европа.
Специалист е в сферата на устойчивото развитие и глобалното здраве с опит в международни организации и държави от Глобалния Юг. През последните две години работи в Женева, като от август 2020 г. до юни 2021 година е експерт по оценка на риска от бедствия към Групата на Световната банка, информират от Министерския съвет.