От "Продължаваме промяната" изгоряха всички мостове и да предложат Асен Василев за премиер и Кирил Петков за министри е нежелание за съставяне на кабинет. Това заяви пред БНТ председателят на парламентарната група на ИТН Тошко Йорданов.
Още: Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов отиват на балотаж за председател на БСП
Още: Делегатите на Конгреса на БСП гласуват за председател и национални органи на партията
Йорданов не знае дали е изпратена писмена покана към ИТН за водене на преговори за съставяне на кабинет. ИТН няма с кого да се виждат и няма да се видят с Продължаваме промяната за преговори за първия мандат за съставяне на правителство.
Ако правителството, както предполагам върнат мандата, процедурата е втори и трети мандат. Опциите за третия мандат са БСП, ДБ и ИТН. Никоя от трите партии няма да подходи по начина, по който го направи Продължаваме промяната, смята Тошко Йорданов.
Той посочи, че изчегъртването на ГЕРБ не се е случило, като призна, че затова вина носят и самите ИТН. Йорданов си призна вината, че още по-рано не е признал, че коалицията скърца.
Още: Прекият избор на председател на БСП отиде в историята
Още: 14 кандидат-лидери на БСП: Надпреварата започна
От своя страна Атанас Славов от ДБ заяви пред БНТ, че с ИТН е разговаряно за подкрепа на проектокабинета на Асен Василев, но от партията Слави Трифонов са отказали да участват. Много често ГЕРБ блокират работата на парламента, така че поне има някакво разбиране по ключовите закони. Там ще има подкрепата и на опозицията, смята Славов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Рая Назарян: Представянето на бюджета е въпрос на дни
Още: Заради скъпите храни: Росен Желязков свиква правителството
Според него важното е волята на управляващите независимо кои са те - ние или други, да довършат съдебната реформа. Атанас Славов все пак се надява да не се стигне до нови предсрочни парламентарни избори.