Министърът на отбраната Тодор Тагарев не вижда как военното ни разузнаване може да бъде извадено от структурата на военното министерство, за което се появиха разногласия в парламента. Новината стана ясна от неговия коментар пред медиите, предава БНР.
Още: Най-важните комисии в парламента са при ГЕРБ, опозицията получи една по милост
Припомняме, че заради отказа на Бойко Борисов, а впоследствие и на ДПС, да се слеят цивилното и военното разузнаване, Атанас Атанасов подаде оставка като шеф на комисията за контрол над службите. Заради Борисов: Атанас Атанасов се оттегли като председател на комисията за службите
"Военното разузнаване работи изключително добре. Това е изключително важна структура на системата на Министерство на отбраната. В ежедневен контакт с неговото ръководство, защото войната на практика е на нашите граници и тази служба има много важна роля в това отношение. Тя е много тясно интегрирана с армейските структури, с процесите на взимане на решения в Министерство на отбраната и не виждам как "Военното разузнаване" може да бъде извадено от Министерство на отбраната", смята Тагарев. ОЩЕ: Борисов използва войната, за да се оправдае за бламираната реформа на службите (ВИДЕО)
Според него вариантите, които ще потърсят депутатите трябва да осигурят функциониране на тази част от разузнавателните ни структури в интерес на министъра на отбраната и на армията.
Още: Сачева: Вместо да избягат от Пеевски, ПП-ДБ сега ще работят като опозиция под лидерството му
"Структурно могат да бъдат намерени различни решения, но каквото и решение да намерят министъра на отбраната трябва да може пряко да работи с тази система, която изпълнява функциите и в момента", каза Тагарев.
Ще искаме помощ от НАТО
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Само зам.-председатели на комисии за опозицията в парламента? (ВИДЕО)
Министър Тагарев каза още, че не е необходимо страната ни да иска допълнителна помощ от НАТО за охрана на черноморската ни граница.
"Работим с наши съюзници, които са от бреговите съюзници, с Румъния и Турция основно. НАТО е ангажирано със сигурността в Черно море, без да присъства с военноморски кораби поради ограниченията на Конвенцията от Монтрьо, но присъства по други начин - самолети, разузнавателна информация и т.н. Така че ние имаме подкрепата и разбирането на нашите съюзници, че те трябва да ни помогнат по възможните начини, ако обстановката започне да се усложнява още повече", уточни Тагарев. ОЩЕ: Тагарев: Провокация е, че Русия продължава ученията в икономичесата ни зона в Черно море (ВДИЕО)