Станислав Балабанов от ИТН: Петър Илиев е изключителен юрист и доказан професионалист

30 юли 2021, 15:55 часа • 4637 | прочитания

"Кандидатът ни за премиер ще получи мандата от президента, така че не остана, скоро всички ще го разберат. Ако получим подкрепа за програмата, ще има правителство, ако не - нови избори. Вече не преговаряме с министри от служебния кабинет". Това заяви Станислав Балабанов от ИТН пред "Марица".

Още: "Управляват заради еврото, но да не говорят за Еврото?" Докога обществото ще търпи записи, снимки и чатове

Още: За да не участват в цирк в полза на Путин: ПП-ДБ напуснаха пленарна зала (ВИДЕО)

Според него визията на партията е в управлението на страната да влязат конкретни хора и да свършат конкретна работа. Балабанов е категоричен, че имената на кабинета и премиера в бъдещия проектокабинет ще бъдат ясни до часове.

"Лесно е. Първо президентът да ни връчи мандат. Този мандат ще бъде взет от кандидата ни за премиер - той или тя, няма значение, ще стане ясно скоро. Списъкът с министри ще бъде представен тук, в парламента. През това време разговорите ще продължат, докато се стигне до бутоните в пленарна зала. Ще имат време да проверят министрите, да се запознаят с тях. И вече да решават - подкрепят или отиваме на втори, трети мандат.

Той коментира и името, което в момента най-много се спряга за премиер Петър Илиев. 

Още: Борисов "не съветва" Митов за скандала в ГДБОП: Трябва да ги омете всичките (ВИДЕО)

Още: Борисов ще действа като кон с капаци за кабинета (ВИДЕО)

Всякакви имена въртят, миналата седмица пък беше това на Меглена Кунева. Петър Илиев е изключителен юрист и доказан професионалист.

Балабанов добави, че с министри от служебния кабинет не преговарят. 

В крайна сметка ние спечелихме изборите, макар и минимално, поехме отговорност в много тежка ситуация в името на това да се борим срещу модела, който създаде ГЕРБ. Да, предния път върнахме мандата, но така унищожихме ГЕРБ. В противен случай щяха да ни задушат и изплюят за няколко месеца. Сега нещата са различни. Обществото показа, че иска промяна. Важно е нашите партньори да се успокоят, да гледаме в една посока. Иначе не се страхуваме да идем на нови избори, това е демокрацията.

ОЩЕ: Спряган за кандидат-премиер на ИТН е бил в борда на фирма, купена впоследствие от майката на Пеевски 

Още: Хората на Доган ще крепят мнозинството до юни (ВИДЕО)

Още: "Галъп": Всеки втори смята, че ще има предсрочни избори

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Мартин Стоянов
Мартин Стоянов Отговорен редактор
Новините днес