Сидеров пита Симеонов за концесиите за злато у нас

26 юли 2018, 20:46 часа • 2366 | прочитания

Парламентарен контрол преди депутатската ваканция в Народното събрание. На 27 юли, петък, на депутатски въпроси ще отговарят шестима от членовете на кабинета, предаде репортер на БГНЕС.

Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни

Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство

Пръв на парламентарната трибуна ще се качи вицепремиерът Валери Симеонов, който от дни е в обтегнати отношения с партньора си в коалицията „Обединени патриоти” Волен Сидеров. Именно от председателя на ПГ на патриотите е единственият въпрос към Симеонов. Той е относно концесиите за злато на територията на Република България.

Втори на трибуната ще се качи финансист номер едно в държавата Владислав Горанов. Към него има едно питане от представителя на левицата Крум Зарков, който се интересува от политиката на Министерството на финансите спрямо Фонд "Радио и телевизия".

Министърът на образованието Красимир Вълчев ще отговаря на три въпроса и едно питане. А именно: относно ползването на училищни автобуси в община Септември; относно приема на децата в детски заведения и в първи клас в по-големите градове в страната; относно изграждането на пристройка към училищната сграда в доспатското село Касъка; относно състояние и бъдещо развитите на мрежата от иновативни училища в България.

Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство

Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)

Земеделският министър Румен Порожанов ще отговори на въпрос относно уведомителни писма за извършена оторизация и изплатено финансово подпомагане по схеми и мерки за Директни плащания за кампании 2015, 2016 и 2017 г. Вторият въпрос към него е относно финансовото състояние на Селскостопанска академия. А третият - относно приоритетните задачи на Българската агенция по безопасност на храните в областта на здравеопазването и хуманното отношение към животните в България.

Теменужка Петкова, министър на енергетиката ще отговори на въпрос относно мониторинг и контрол на плана за рекултивация, вследствие на дейността в село Белащица.

Министърът на икономиката Емил Караниколов ще трябва да дава отговори свързани с "Държавна лаборатория Българска роза" ЕООД и за липсата на адекватна пътна инфраструктура за обслужване на Икономическа зона София - Божурище.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес