Сидеров отсъствал в 24 от общо 33 сесии на СОС, искат отстраняването му като съветник

03 юни 2021, 06:51 часа • 3707 | прочитания

Председателят на Столичния общински съвет (СОС) Елен Герджиков да глоби или отстрани общинския съветник и лидер на “Атака” Волен Сидеров, ако не е извинил 24-те си отсъствия от общо 33 сесии. Това поискаха колегите му от “Демократична България” Методи Лалов и Борислав Игнатов, информира "24 часа".

Още: "Управляват заради еврото, но да не говорят за Еврото?" Докога обществото ще търпи записи, снимки и чатове

Още: За да не участват в цирк в полза на Путин: ПП-ДБ напуснаха пленарна зала (ВИДЕО)

В писмо до Герджиков те подчертават, че Сидеров не само не присъства на заседанията на СОС, той не ходи и на тези на ресорните комисии, в които е избран - по здравеопазване и социална политика, по опазване на околната среда и тази за противодействие на корупцията. “Следователно, г-н Волен Сидеров системно не изпълнява задълженията си на общински съветник”, пишат Лалов и Игнатов. Затова те настояват Герджиков да им отговори дали Сидеров е извинил отсъствията си.

Според закона за местната власт, ако общински съветник не присъства на заседанията, то трябва да му бъде удържано от заплатата, припомнят те. Ако обаче отсъства в три поредни заседания или общо пет в годината без причина, то пълномощията му се прекратяват предсрочно. Затова те настояват Герджиков да изпълни закона, ако Сидеров не е дал нужните документи.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Атанаска Маркова
Атанаска Маркова Отговорен редактор
Новините днес