Сидеров: Да престанем да се плашим с Русия като с торбалан

05 март 2019, 12:18 часа • 6093 | прочитания

Да престанем да се плашим с Русия като с торбалан. Нека действаме разумно и да развиваме нормални икономически отношения. Можем само да имаме изгода от това.

Още: Борисов "не съветва" Митов за скандала в ГДБОП: Трябва да ги омете всичките (ВИДЕО)

Още: Борисов ще действа като кон с капаци за кабинета (ВИДЕО)

За това призова лидерът на „Атака“ Волен Сидеров, предаде репортер на БГНЕС.

В качеството си на заместник-председател на групата за приятелство между България и Русия, Сидеров участва на провелата се днес среща между председателя на Народното събрание Цвета Караянчева и премиера на Руската федерация Дмитрий Медведев, който е на двудневно официално посещение в страната ни.

Според Сидеров, България трябва да положи всички усилия за развитието на добрия диалог с Русия. „Аз се надявам да се развие, защото досега нямаше такъв. Посещение на такова ниво, с такава делегация, не е имало. Надявам се оттук нататък да тръгне развитието, а ние от парламента да направим малко по-пълноценен контакт с руската Дума, защото и там нещата не са така, както би могло да бъдат“, смята лидерът на „Атака“.

Още: Опозицията се кани на кабинета "Желязков", плаши с още един вот на недоверие

Още: Започват дебатите по първия вот на недоверие срещу кабинета "Желязков"

„Тези отношения трябва да се развиват, не да се влияем от гласове на НПО-та, които започват да надигат някакъв нездрав фалцет. Защо? Защото е изгодно за България“, допълни още той.

Във връзка темата „енергетика“, която е сред основните в посещението на Медведев у нас, Сидеров коментира, че друг, освен руския концерн „Росатом“, не може да дострои АЕЦ „Белене“. „Техника, технология и ноу-хау са техни. Имаше хора, които през годините лъжеха, че ще бъде построено от американци, индонезийци и не знам какви други. АЕЦ „Белене“ е руска, тя има нова технология. Такава, същата, се строи в момента в Унгария, член на НАТО и ЕС. Няма нищо страшно и опасно“, подчерта той.

Във вътрешнополитически план Сидеров допълни, че партиите в „Обединени патриоти“, които са коалиционен партньор на ГЕРБ в управлението, все още не са се разбрали дали ще се явяват на предстоящите избори заедно или поотделно. За пореден път той подчерта обаче, че ако патриотите тръгнат заедно към евровота, няма да бъде толкова важен въпросът за евентуален водач на листата им, а този за посланията, които ще отправят към избирателите.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Милена Славкова
Милена Славкова Отговорен редактор
Новините днес