Секретните материали от комисията за "Исторически парк" вече са в прокуратурата. Това обяви пред медиите депутатът от "Възраждане" Цвета Рангелова, която ръководеше временната комисия.
Още: Вандализъм, излагация: Слави Трифонов за изстъпленията на "Възраждане" пред представителството на ЕК
Още: Депутат от "Възраждане" е сред задържаните след протеста, двама са обгазени
Припомняме, че малко след създаването на комисията ДАНС изпратиха на парламента доклад за "Исторически парк". Поради тази причина, както и заради данни в доклада, които са за ограничено ползване, парламентът разгледа доклада на временната комисия на закрити врата.
"Народното събрание прие проекта на решение на временната комисия, с което прие доклада на комисията и взе решение да изпрати материалите на съответните компетентни органи", съобщи Рангелова.
Целта на комисията
Комисията беше създадена по предложение на трима бивши депутати от „Величие“. Целта на комисията е да провери „всички факти и обстоятелства на данни за извършени престъпления във връзка с дейността на Ивелин Михайлов - идеолог на партия "Величие" и изграденият в село Неофит Рилски, община Ветрино културно-исторически комплекс "Исторически парк", в това число престъпления, свързани с пране на пари и обвързаности на представители на местната и централната власт с този комплекс и неговото изграждане.
Още: ДПС осъжда вандалските действия от симпатизанти на "Възраждане"
Още: Правителството осъди поругаването на сградата на Европейската комисия
Какво успя да свърши?
В рамките на комисията бяха изслушани опарени "инвеститори", представители на КФН и вътрешният министър Калин Стоянов и други. ОЩЕ: Големият проблем на "Исторически парк": Разказват "опарени инвеститори"
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков и Николай Денков осъдиха вандалщината срещу сградата на ЕК в София
Още: ГЕРБ: Категорично осъждаме действията на "Възраждане" и посегателството над сградата на ЕК в София
В рамките на изслушванията стана ясно, че през годините в МВР е работено по общо 28 проверки на сигнали, свързани с Ивелин Михайлов. Първият сигнал е подаден през 2016 г., а част от сигналите са свързани с докуметни измами, пране на пари и изборни престъпления, като повечето са приключени с отказ от образуване на досъдебно производство от съответната прокуратура, а проверките по някои от тях продължават и към момета. ОЩЕ: Изборни престъпления, документни измами, пране на пари: Из сигналите срещу "Исторически парк" (ВИДЕО)