"Наблюдаваме отстрани, не е добре да се месиш в процесите на друга партия. Ние от СДС сме преживели такъв момент преди години, много е болезнено. Не познавам партия, която да се е разцепила и да е станала по-силна". Това коментира пред БНТ председателят на СДС Румен Христов.
Още: Ремонтът на Аспаруховия мост: Тази година обявяват обществената поръчка
Още: Божидар Божанов с подробности за преговорите за правителство с ГЕРБ
Той припомни, че ДПС е свалило първото демократично избрано правителство след 1989 г. "Не съм имал индивидуални срещи с г-н Доган. Митът, че той е гарант за етническия мир в България не е меродавен, защото гарант за мирния преход е българският народ, без значение дали говорим за християни или мюсюлмани", каза той.
Още: Ахмед Доган със сигурност има един имот на свое име
На въпрос с кое ДПС - на Доган или на Пеевски ще работят ГЕРБ-СДС, ако се стигне до избор, Христов отговори, че избират не те, а гласоподавателите им. Посочи обаче, че при Делян Пеевски са останали тези, които наистина държат на евроатлантическите ценности.
Още: Отстраненият президент на Южна Корея отказва да се предаде
Още: Кирил Петков с поздрав и отчет на ПП: Пожелавам си да придвижваме България напред и през 2025 г.
Още: Медиите и политиците в Турция мълчат за сблъсъка в ДПС между Доган и Пеевски
"В парламента се забелязва едно анонимно атлантическо поведение от страна на тези, които не са при Пеевски и една много проактивна и пронатовска позиция то тези, които са при Пеевски. Говорителите на пронатовското и антируското останаха при Пеевски", смята той.
Още: Евтим Милошев за Шенген: България не е просто привлекателна дестинация, тя е и сигурна
Още: Европейският съюз спря милиард евро за Унгария
Още: Собственикът на сараите в Росенец и "Бояна" с ново искане до ДПС и Ахмед Доган
Румен Христов потвърди, че на предстоящия вот ГЕРБ-СДС ще опитат да привлекат избиратели от смесените райони след разцеплението в ДПС. Очаква честни избори и припомни, че и предишният не е бил оспорван. "Очаквам и мобилизация от страна на избирателите, защото ниската активност не е добре за легитимността на тези, които влизат в парламента".