Продължава напрежението в ЦИК заради двете фракции на ДПС, които искат да регистрират движението.
Още: Вандализъм, излагация: Слави Трифонов за изстъпленията на "Възраждане" пред представителството на ЕК
Още: Депутат от "Възраждане" е сред задържаните след протеста, двама са обгазени
Спор в ЦИК
Представители на комисията стоят прави около масата за регистрация, става ясно от кадрите, разпространени от пресцентъра на ДПС - Доган.
Хората на Пеевски в лицето на депутатите Станислав Анастасов и Халил Летифов са влезли в спор с членовете на специализирания орган.
"Не допускате ЦИК да си свърши работата. С уважение, пречите на ЦИК да си върши работата", каза им Ерхан Чаушев от комисията.
Още: ДПС осъжда вандалските действия от симпатизанти на "Възраждане"
Още: Правителството осъди поругаването на сградата на Европейската комисия
"Вие пречите", отвърна му Халил Летифов.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков и Николай Денков осъдиха вандалщината срещу сградата на ЕК в София
Още: ГЕРБ: Категорично осъждаме действията на "Възраждане" и посегателството над сградата на ЕК в София
"Трима души в момента пречат на ЦИК да заемат местата си, за да извърши регистрацията. Има охрана, има НСО, никой не предприема действия, за да осигури работата на ЦИК", коментира депутатът от ДПС Тимур Халилов, който излъчваше видеото от спора в социалната мрежа. ОЩЕ: Безпрецедентно: ЦИК се събира извънредно, за да реши какво ще прави с двете фракции на ДПС
ЦИК се чуди какво да прави
Припомняме, че Централната избирателна комисия (ЦИК) ще проведе извънредно заседание заради казуса с двете фракции на ДПС.
Комисията трябваше да отвори врати за регистрация в 9.30 ч., но това изглежда няма да се случи след като двата лагера в ДПС не могат да се разберат.
Още: Погром: Протестиращи от "Възраждане" запалиха вратата на представителството на ЕК (ВИДЕО)
Още: Хекимян: "Опълченска" е бухалката, която Борис Бонев и Васил Терзиев размахват над софиянци
Припомняме, че снощи в полунощ от лагера на Делян Пеевски съобщиха, че в 00.05 часа на 2 септември 2024 г.са подали електронно подписано заявление за регистрация за предстоящите избори за 51-во Народно събрание. От фракцията на ДПС - Доган пък нарекоха това съобщение "поредното АЛА Пеевски". Междувременно младежите от двете фракции в ДПС нощуваха пред ЦИК, за да пазят ред.