Днес изтича крайният срок за подаване на документи на партиите и коалициите в Централната избирателна комисия (ЦИК) за участие в местните избори на 29 октомври.
Още: Кристиан Вигенин: Европейските пари за сближаване не трябва да отиват за оръжия
Още: За "мутрата Борисов": Изгониха, а след това върнаха, депутат от "Възраждане" от пленарна зала
До момента 53 партии и 9 коалиции са подали документи за регистрация в ЦИК. От тях вече са регистрирани 36 партии и 6 коалиции. За останалите продължава проверката.
ОЩЕ: ЦИК: До момента 51 партии и 8 коалиции искат да участват в местния вот
Официалният списък с всички регистрирани партии и коалиции ще бъде изпратен на 14 септември на общинските избирателни комисии. На 18 септември всички партии и коалиции, регистрирани в ЦИК, трябва да подадат своите документи в съответната Общинска избирателна комисия, за да се регистрират за участие във вида избор, в който желаят. Поотделно се подават заявления за избор на кмет на община, за общински съветници и за кметове на кметства на територията на съответната община.
Още: Правителството промени важен договор на България с Русия заради еврото
Още: Кабинетът одобри Национална отбранителна стратегия на България: Какво пише в нея?
Регистрацията на избирателните листи ще бъде от 19 до 26 септември.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Томислав Дончев и Красимир Вълчев влязоха в ръководството на БАН
Още: Правителството предлага Борислав Божинов за шеф на Комисията за защита на личните данни