„Нашият протест беше планиран преди повече от месец и този на зърнопроизводителите съвпадна с него. Хората, които бяха в центъра на София – 10 000 души, ясно казаха, че искат максимално бързо да се вземе решение за максимално дълго запазване на въглищните централи“. Това коментира в „Лице в лице“ по БТВ президентът на КНСБ Пламен Димитров.
Още: Ваня Григорова: Всичко в държавния бюджет е кодирано
Още: Кога ще се разглежда проектобюджетът на страната след Нова година?
Още: До септември ще има споразумение: Кабинетът и синдикатите се договориха
Той посочи, че искат обещанията на политиците да се облекат в действия. „Дори когато спре добивът на въглища, са необходими поне още 10 години по ликвидацията на мината. Трябва да се види как ще работят мините, как ще работят ТЕЦ-овете през 2038 г., ако това е хоризонтът. Ние за съжаление нямаме механизъм за капацитет какъвто има Полша и други държави от Източна Европа“, посочи Пламен Димитров.
Още: КНСБ обяви откъде ще дойдат още 200 млн. лв. за заплати
Още: Президентът Румен Радев осъди атаката в Магдебург
Още: Киселова: Полагат се усилия за съставяне на правителство
Той даде заявка, че ако не се стигне до споразумение, протестите ще продължат. "Марица-изток" - ТЕЦ-2 е държавна и тя е стратегическа. Тя е елемент от критичната енергийната инфраструктура на България. И без нея енергийната система се разпада. Без ТЕЦ-2 България няма енергийна система", заяви Димитров.