"Отношенията между РСМ и България вече са на европейския път. Убеден съм, че започва нов период в отношенията между Скопие и София, в който да започнем да градим условия за възвръщане на доверие и конкретни неща, които да свършим помежду си". Това заяви Петър Колев от Гражданския демократичен съюз в предаването "Лице в лице" по БТВ.
Още: Вандализъм, излагация: Слави Трифонов за изстъпленията на "Възраждане" пред представителството на ЕК
Още: Депутат от "Възраждане" е сред задържаните след протеста, двама са обгазени
По думите му македонизмът осъзнава, че идва неговият край. "Този агресивният, югославският, комунистическият, онзи, който е продукт на Титова Югославия и подкрепен от Коминтерна разбира, че този подход няма място в ЕС. Тези хора със зъби и нокти се опитват да държат РСМ извън ЕС, а най-лесно го правят, конфронтирайки я с България", допълни Колев.
Опозицията в Северна Македония иска избори, но не и конституционни промени
Според Петър Колев никой не пречи на европейската интеграция на РСМ, проблемът се намира в Скопие и решението може да дойде само от там. "Ключовият отговор е, че целият ЕС казва така: "Не можем да допуснем този нереформиран геополитически проект, изпълнен с омраза към съседите си, включително и антибългаризъм". Той е подготвен да защитава собствения си продукт и компромис - преговорната рамка за РСМ. Не знам защо някой в Северна Македония продължава да лъже, че може да промени правилата за преговори. Проблемът е в Скопие и решението може да дойде само от Скопие", допълни той.
Още: ДПС осъжда вандалските действия от симпатизанти на "Възраждане"
Още: Правителството осъди поругаването на сградата на Европейската комисия
Германия: Промените в конституцията са единственият път към ЕС за Северна Македония
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков и Николай Денков осъдиха вандалщината срещу сградата на ЕК в София
Още: ГЕРБ: Категорично осъждаме действията на "Възраждане" и посегателството над сградата на ЕК в София
"Ще се наложи македонският политически елит да се сблъска с истината и редица представители на европейски страни споделят тази истина. Аргументите, че Македония дълго е чакала да се присъедини към ЕС не е аргумент за присъединяване, че е малка страна също не е аргумент за присъединяване към ЕС", категоричен бе Петър Колев