Парламентът ще възложи преговори с Украйна за оборудване за АЕЦ „Белене“

10 септември 2024, 20:54 часа • 1079 | прочитания

Второ гласуване на промените в Закона за адвокатурата и обсъждане на продажбата на оборудване, предназначено за Проекта АЕЦ „Белене“ влизат в седмичната програма на Народното събрание, предаде БГНЕС.

Още: Емблематичен кмет на ГЕРБ: "Мият си ръчичките с Пеевски, а трябва да се учат от него и да се замислят"

Още: "Буря в чаша вода": Вицепремиерът Зафиров за вота на недоверие

Още: Парламентът повиши заплатите в НСО: Средната става 2800 лв.

Народните представители ще приемат решение за възлагане на министъра на енергетиката да проведе преговори с министъра на енергетиката на Украйна или негов представител с цел продажба на оборудване, предназначено за Проекта АЕЦ „Белене“.

Предстои първо гласуване на промените в Закона за подпомагане на земеделските производители, на промените в Закона за личната помощ, както и на Законопроекта за лицата, обслужващи кредити, и купувачите на кредити.

Още: Атанас Атанасов: Има съпротива срещу разследването на скандала около "Чирен"

Още: Доц. Киселова: Скандалът с МЕЧ бе продуциран, с цел да се дестабилизира парламента

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес