Политическата картина у нас е доста динамична. Обстановката е сложна и тази тема е ходене по тънък лед. Това каза министърът на транспорта Георги Гвоздейков в ефира на bTV относно протестите на земеделците преди предстоящата ротация. Припомняме, че вчера премиерът Николай Денков изрази съмнение, че тези протести неслучайно идват точно преди ротацията в правителството. ОЩЕ: Николай Денков: Няма как да подкрепяме стопани, за които ще се окаже, че са били на печалба (ВИДЕО)
Още: Кирил Петков се спусна със сноуборд в района на Рилските езера (ВИДЕО)
Още: Депутатите като вандали през 2024 г.: Късаха кабели, заключваха се и се заливаха с напитки
„Искането на бранша е за подпомагане. Всяко едно такова действие обаче трябва да има рамки. Прави се анализ, срещи, въпрос на време е дали ще бъде прието от бранша и дали ще има съгласие“, каза той.
Гвоздейков беше категоричен, че всеки един протест трябва да е в рамките на закона. „Ние като министерство, отговаряме пряко за контрола на тази техника и ще следим да няма ексцесии и да не се затруднява движението. Имаме готовност мобилните екипи да излязат на терен и да си свършат работата“, каза той.
Още: Пеевски: КЕВР да задължат ЕРП-тата да пуснат тока, хората неустойки не ги топлят
Още: Заради проблемите с тока: КЕВР, ЕСО и ЕРП-тата на спешна среща при енергийния министър
„Очевидно държавата търси възможност да реши проблема, но ако няма достатъчен ресурс, то няма как да се направи повече. Държавата прави това, което е полезно за България“, каза министърът.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ердоган с послание към ДПС-Доган, крилото атакува Пеевски със спомен от Възродителния процес
Още: Хърватия отива на избори след изпълнена с обиди президентска кампания
Относно самата ротация, той каза, че се прави оценка на работата на министрите. "Ще бъде направена оценка на всеки министър. По-добър кастинг не знам да има", коментира той.
Медицинските хеликоптери
Гвоздейков беше категоричен, че не е необходимо всички медицински хеликоптери да имат лебедки. Той бе упрекнат, че първата у нас въздушна линейка няма лебедка, която да изтегля от земята носилка с пострадал.
ОЩЕ: Първият ни хеликоптер за спешна помощ е тук: Кого ще спасява? (ВИДЕО)
Още: Лукашенко планира да разположи 10 руски ракетни системи „Орешник“ в Беларус
Още: Политолог: Българинът трайно се отчуждава от властта
"Три от общо осемте поръчани хеликоптера ще имат такова оборудване", каза министърът.
"При лошо време с едно натискане на копчето той може да кацне сам. Притежаваме най-модерната техника, с която разполага авиацията и индустрията като цяло", обясни Гвоздейков.