Ситуацията с протестите на енергетиците се влошава. Внасяме писмо до председателя на Народното събрание Росен Желязков за свикване на извънредно заседание на парламента. Това обяви председателят на ПГ на „БСП за България“ и на БСП Корнелия Нинова на пресконференция във връзка с продължаващите четвърти ден протести на енергетици и миньори в страната.
Още: "Ще има бавене докато се приеме бюджета": Ивелин Михайлов с прогноза кога ще влезе "Величие" в НС
ОЩЕ: Миньори и енергетици с 6 искания към правителството
От левицата искат във вторник или сряда Желязков да свика извънредно заседание на парламента, на което да бъде обсъдено предложението на опозицията от петък парламентът да възложи на Министерския съвет да отмени решението си за изпращането на териториалните планове за справедлив преход, да поиска едномесечна отсрочка от Европейската комисия, през който да се разговаря със синдикати, работници, парламентарно представени партии, за да се намери най-доброто решение.
"Ситуацията с протестите на енергетиците се влошава, натяга се допълнително напрежение, затова предприемаме конкретни стъпки, посочи Нинова.
Още: ЦИК потвърди: Партия "Величие" ще има 10 депутати в 51-ия парламент
Още: Проф. Даниел Вълчев: Вижда се, че това са били едни безобразно проведени избори
„Днес Борисов отново в типичен стил, стоейки отстрани, така малко правейки се на „умряла лисица“, дава съвети и критикува ПП-ДБ, но нека не забравяме, че проблемът започна от неговото управление и че в момента ГЕРБ държат ключа за решаването на тази криза“, коментира тя. И призова: "Ако ГЕРБ и Борисов са с чисти намерения да решат кризата и да спасят българската енергетика, да подкрепят с гласовете си нашето предложение от петък.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Проф. Киров: В съдебното решение за незаконните депутати има нарушение на Конституцията
Още: Един от касираните парламентаристи: Никой не се е родил депутат, няма драма
ОЩЕ: Борисов за протестите на миньорите: Нямаше да го докараме дотук, ако бях премиер
Относно промените в Конституцията, касаещи службите, лидерът на БСП коментира, че вече "има договорка между ГЕРБ и президента Радев" службите да не се пипат, и те да бъдат назначавани както досега - с одобрение от страна на президента.
Още: Правителство оцеля, правителството си замина: Новото разпределение на депутатите
Още: С дебат за гъбарите: Стегнато мина второто чете на бюджета на ДОО през комисия