Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Марешки: Само българите може да спечелят от това, че сме в парламента

10 януари 2018, 09:12 часа • 1465 прочитания

"Само българите може да спечелят от това, че сме в парламента, в личен план аз губя..."

Още: Радан Кънев: Европа не е длъжна да възприема ролята на жертва

Още: Огнян Минчев: Ставаме все по-големи длъжници на героизма, с който украинците защитават Европа

Това каза в интервю за bTV лидерът на партия "Воля" Веселин Марешки.

По думите му Консултативният съвет е преминал конструктивно, но за съжаление е бил един от най-пасивните:

"На него се говореше само за увеличение на парите за въоръжаване. Ние в нашата партия сме пацифисти и не искаме да говорим за война. За нас много по-важно е да се отделят средства за вътрешна сигурност, а не за въоръжаване."

Още: Петя Цанкова, БСП: 600 млн. лв. е необходимият остатък за увеличението на всички пенсии

Още: Манол Генов за думите на Делян Пеевски: Не се чувствам дисциплиниран, върша си работата

В коментар за убийството на Петър Христов политикът заяви:

"Това е опит за нагнетяване на напрежението от конкуренти на хората, които са във властта. Някой, който е срещу управлението иска да покаже нестабилност в държавата. Не бих казал, че е знак към бизнесмените, а атака към правителството и към България като цяло."

Във връзка с предстоящия вот на недоверие Марешки коментира, че преди месеци е прогнозирал предсрочни парламентарни избори:

"Явно аз нещата ги казвам малко по-рано. Ние заявихме още ноември, че няма да участваме в този цирк, защото в момента няма алтернатива и това е един безсмислен PR. През септември на срещата с БСП във връзка със желанието им да направят вот на недоверие за декември, ние ги попитахме – какво предлагате, каква е алтернативата? Те не ни отговориха и ние заявихме че няма да участваме. Декември месец моите думи ги повтаря Доган и излиза че той е най-големия политик. Към днешна дата няма алтернатива. Към днешна дата фалшивите новини работят така, че не може да се покаже истинското лице, на който и да е."

Още: Управляващите продължават да бързат с назначенията в регулаторите

Още: Шефът на БНБ предложи на парламента отново Радослав Миленков за подуправител

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес