Адвокатът на бившата шефка на агенция "Митници" Петя Банкова - Людмил Рангелов, заяви в студиото на "Събуди се" по NOVA, че според него Живко Коцев не е бил обект на заплахи.
Още: Насилие в София: германски медии за акцията на "Възраждане"
Още: След погрома на "Възраждане": "Протестът им ще уплаши и ще има обратен ефект"
"Заплахата е от обстоятелствата, той си е дал сметка за това. Затова е потърсил г-н Сарафов. - вероятно чрез неговите съвети да намери най-добро положение за себе си. Тази среща не е нещо противозаконно, вредно и опасно", поясни Рангелов в студиото. Той поясни, че ако е негов адвокат в момента, би го предупредил, че има за какво да се тревожи.
Още: Изписано на лицето
"Стефан Димитров, който в момента е задържан, би могъл, търсейки по-добро положение за себе си, да сподели информация, която да злепостави Живко Коцев", смята Рангелов. По думите му Петя Банкова и Коцев нямат връзка помежду си.
Още: ДПС на Доган: Няма да бутаме кабинета "Желязков" засега, Росен Карадимов е свързан с Пеевски
Да се злепоставят определени лица
Според адвокат Людмил Рангелов цялата история се използва с политически цели. "Изтеклата информация е с цел определени лица да бъдат злепоставени". поясни той по повод изтеклите снимки и документи от разпити. "Г-н Коцев е обсъдил с адвокат Илиян Василев предимствата и недостатъците на това да стане защитен свидетел", каза още адвокатът.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Добре, че не стреляха яйца с боя по БНБ": Делян Добрев за "Възраждане", еврото и бюджета
Още: 3 години без 1 ден война в Украйна: 100 литра червена боя пред руското посолство (ВИДЕО)
Снимка: БГНЕС
А относно Петя Банкова той каза следното: "Познавала Стефан Димитров. Вероятно е познавала бегло и баща му. До този момент няма информация съвместно да са участвали в престъпна дейност. Грешката ѝ е, че не е преценила в каква структура влиза".
Още: Тагарев: Депутатите се хванаха на въдицата бързо да приемат декларация за Украйна
Още: Вандализъм, излагация: Слави Трифонов за изстъпленията на "Възраждане" пред представителството на ЕК