Очевидно е, че Калин Стоянов няма да може да бъде министър на вътрешните работи. Ще бъде сменен. Това мнение изрази Антон Кутев, бивш говорител на служебните кабинети на Стефан Янев и Гълъб Донев, в ефира на bTV.
Още: Вандализъм, излагация: Слави Трифонов за изстъпленията на "Възраждане" пред представителството на ЕК
Още: Депутат от "Възраждане" е сред задържаните след протеста, двама са обгазени
ОЩЕ: Главчев сменя Калин Стоянов, избира между трима за вътрешен министър?
Според него е много вероятно и новият вътрешен министър да е свързан с Делян Пеевски и даде пример със смяната на главния прокурор. „Махнахме Гешев, сложихме Сарафов, съществена промяна в работата на прокуратурата няма. Тук е възможно да се получи същото“, каза той.
„След като досега е имал вътрешен министър, защо занапред да няма? Да се надяваме, че няма да е така. Трябва да е равноотдалечен от всички“, посочи Кутев.
Още: ДПС осъжда вандалските действия от симпатизанти на "Възраждане"
Още: Правителството осъди поругаването на сградата на Европейската комисия
ОЩЕ: Политолог: Пеевски има рейтинг под 2%, ще разчита на купен и контролиран вот
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков и Николай Денков осъдиха вандалщината срещу сградата на ЕК в София
Още: ГЕРБ: Категорично осъждаме действията на "Възраждане" и посегателството над сградата на ЕК в София
Той не вярва президентът Румен Радев да вземе отношение към състава на кабинета на Главчев, след като го направи спрямо този на Горица Грънчарова-Кожарева.
Кутев не очаква Радев да излезе на политическата сцена под друга форма, освен ако не бъде доведен до безизходица.