Само масовото участие на изборите може да гарантира, че българският глас ще започне да се чува ясно в Европа. Високата избирателна активност за момента е единственото ефективно средство за борба с контролирания вот с което разполагаме, а именно платените и корпоративни гласове позволяват в ЕП да попадат хора, които нямат качества и не умеят да защитават националните ни интереси. Това заяви в ефира на радио К2 членът на инициативната група на АБВ Емил Кало.
Още: Мартин Димитров: Управляващите не искат да влезем в еврозоната
Още: Симеон Сакскобургготски: Европа е нашият приоритет (ВИДЕО)
Според него България трябва да признае проблемите и да ги представи пред Европа без да се срамува от тях. Трябва да спрем да се оправдаваме и да започнем да защитаваме националните си интереси и да работим за преодоляване на тежката ситуация, пред която е изправена страната ни, категоричен бе той.
Според Емил Кало, въпреки че през последните няколко месеца страната живее в предизборна кампания, политическият дебат за европейския път пред България все още не успява да се състои. Битката между идеите бе изместена от личностното противопоставяне между лидерите.
По думите му, един от големите проблеми за родната политика продължава да бъде поемането на неизпълними предизборни ангажименти и дори по-лошото - заявяване на изпълними намерения, за чиято реализация после никой не работи, както се случи с АЕЦ „Белене“.
Още: Владислав Горанов: Ще пишат Асен Василев в учебниците, в мирно време направи революция
Още: Цял отбор с 6 резерви са кандидатите за лидер на БСП: Ето кои са те
АБВ е за различен подход в политиката. Ние сме за диалог. За разбирателство на надпартийно ниво по важните за България приоритети. От нас няма да чуете неизпълними обещания, защото това е единствения път, по който можем да възродим България, посочи в заключение той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Ако Радев направи партия, ще е след края на президентския мандат: Коментар на Яница Петкова (ВИДЕО)
Още: НСИ за "Възраждане": И след 1000 страници обяснения не разбират инфлацията