Писмото, изпратено от централата на ДПС до посолства на страните от ЕС и НАТО в България е автентично и това е доказано. Това заяви в предаването „Лице в лице“ по bTV изключеният от парламентарната група на ДПС Тимур Халилов.
Още: Масови смени на директори на горски стопанства и политическа намеса? Земеделският министър с отчет
Още: Киселова: Хоризонтът на кабинета е отвъд 4 юни
От писмото става известно, че съпредседателят на ДПС Делян Пеевски твърди, че почетният председател Ахмед Доган има връзки с руския посланик у нас Елеонора Митрофанова, а препоръката му да не се гласува кабинетът „Желязков“ е „хибридна атака“.
Още: Депутатите на Пеевски са "против" антикорупционната декларация на ПП-ДБ
Разпространеното писмо бе подписано от зам.-председателя на ДПС Станислав Анастасов, който впоследствие заяви, че мейлът не е истински и това е хибридна атака. „Писмото е автентично и това е доказано. Всеки може да го докаже, който е по линията на това писмо“, заяви Халилов. Добави, че Атанасов изпраща "клеветнически писма", а в същото време пращал есемеси до Доган.
Още: Жельо Бойчев: Видя се, че няма алтернатива на това мнозинство
Още: Васил Тончев: Нещата се нормализираха, след като Пеевски стана част от управляващото мнозинство
Още: "Пари и структури": Какво ДПС искат Доган и Пеевски? Анализ на проф. Анна Кръстева
По повод призива на Ахмед Доган към Делян Пеевски да си подаде оставката като съпредседател, Халилов заяви, че един истински депесар би го направил. „Това, което оттук нататък може да стане, е установено в нашия устав. Има колективни органи, които ще вземат съответните решения – централния съвет. Предстои да стане ясно. Най-разумното решение е този орган да бъде свикан, ако не бъде последвана волята на председателя“, заяви Халилов. Той заяви, че Пеевски е управлявал сам партията като търговско дружество, а след това вероятно е щял да смени и политическия ѝ профил.
Още: Стойнев: Алтернатива няма, правителството продължава да работи (ВИДЕО)
Още: Задава се нов вот на недоверие след Великден: Може да бъде и за неизмитите ръце (ВИДЕО)
Още: Станислав Анастасов: Рамадан Аталай има скрит бизнес, за който ще изнесем информация
По думите му Ахмед Доган е в много добро здраве, като двамата са се виждали на срещата в Росенец след гласуването на кабинета „Желязков“, който част от парламентарната група не подкрепи и впоследствие беше изключена.
На въпрос дали изключените от парламентарната група биха подкрепили антикорупционното законодателство, за което заявка даде по-рано днес ПП-ДБ, Халилов заяви, че има нужда от такова, но е важно как ще се формулира и регламентира.
Още: Пеевски за неуспеха на вота на недоверие: Така ще бъде (ВИДЕО)
Още: Делян Пеевски пак спаси правителството (ВИДЕО)
Още: Политолози: Нова формация на Пеевски няма бъдеще