Илиян Василев: Подготвяйте се за протести на улицата

21 октомври 2022, 11:14 часа • 4381 | прочитания

"Статуквото е заложило на няколко печеливши за него сценария за развитие на ситуацията.

Още: Какво искат хората на Доган? Джейхан Ибрямов с призив към партньорите си в управлението

Още: ДПС на Доган решава съдбата на кабинета "Желязков"

1. Блокиране на Парламента - политическия цинизъм разочарова много хора и на следващите избори избирателната активност пада значително и твърдите платени ядра на ГЕРБ и ДПС печелят достатъчно гласове. Като не могат да управляват с мнозинство, ще управляват с малцинство при ниска активност. В малкото време на Парламента - гласуват връщане към хартиените бюлетини.

2. При блокиран Парламент - резервният кон Радев продължава да управлява безконтролно, като гарантира че България остава в безвремието на нищоправенето по войната в Украйна и енергийната сигурност. За другото си има оправдание че няма Парламент.

3. ГЕРБ се държат като примадони, а не като спечелили изорите и са преднамарено пасивни за изход от ситуацията, защото не искат да поемат никаква отговорност. Играта им е да не позволят на другите да реализират активни позиции", пише в социалните мрежи дипломатът Илиян Василев. 

Още: Антон Кутев: В световен план демокрацията започва да отстъпва

Още: След 4-часова последна фаза в битката за главен архитект: Столичният кмет видя "добри идеи"

"В това уравнение е време да се намеси гражданското общество. По-добър вариант е от президентското безвремие.

Подготвяйте се за протести на улицата защото без натиск Парламента няма да реши нищо", допълва той. 

 

А как продължава агонията с избора на председател на парламента - следете ТУК.

Още: Лази ли Борисов по гърба на Пеевски? Депутат от ПП-ДБ за новото мнозинство

Още: ДПС на Доган може и да дръпнат килимчето на кабинета, но ГЕРБ разчита на гърба на Борисов

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Георги Петров
Георги Петров Отговорен редактор
Новините днес