И от БСП изразиха притеснение от разпускането на НОЩ

16 април 2021, 11:51 часа • 1694 | прочитания

Посрещаме с изключителна тревога решението на Министерски съвет вчера да разформирова НОЩ. Това каза проф. Георги Михайлов, народен представител от групата на БСП в декларация от името на група.

Още: "Това е точката на пречупване": Вили Лилков с коментар за разрива между „Спаси София“ и ПП-ДБ

Още: Българският посланик в САЩ подаде оставка

"Парламентарната група на "БСП за България" посрещна с изключителна тревога решението на Министерски съвет вчера да бъде разформирован НОЩ. Безспорно в дейността на щаба бяха допуснати според нас сериозни пропуски в управлението на здравната криза.

Създадоха се много излишни страхове и много противоречиви мнения в обществото, но оставането на държавата без управление на кризата и без ясна представа как ще се отчете дейността на този щаб, създава много неприятни въпроси и буди още повече страхове у хората", каза проф. Михайлов.

"Сега в края на този ден, когато се избира Комисия по здравеопазване, една от първите задачи на тази комисия е да анализира внимателно с всички необходими документи, които трябва да бъдат изискани от Министерски съвет, който назначи НОЩ, който назначи втори щаб след това, който назначи Национален ваксинационен щаб, който обърка изцяло ваксинационния план на България, който постави България по брой ваксинирани, тази комисия да анализира и представи пред парламента и българският парламент да даде своето решение в интерес на българската нация", допълни още проф. Михайлов, цитиран от Фокус.

Още: Мая Манолова: Има нужда от активен омбудсман, който няма да е просто чиновник

Още: Гуцанов обясни дали ще се вдига възрастта за пенсиониране

Притеснение от закриването на щаба изрази и депутатът от ДПС Джевдет Чакъров. Аргументите вижте в този материал.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес