Вярвам, че ще убедим холандския парламент да ни подкрепи за Шенген, това заяви премиерът Бойко Борисов след среща с холандския си колега Марк Рюте.
Още: ДПС на Доган може и да дръпнат килимчето на кабинета, но ГЕРБ разчита на гърба на Борисов
Още: Лена Бориславова обяви какво ще направи ПП-ДБ на вота на недоверие
"Холандия е най-големия инвеститор у нас, коментира от своя страна Борисов. Имаме още много какво да направим, подчерта той. Вярвам, че ще постигнем добри резултати. Всички виждат, че сме надеждна външна граница. Всички признават, че България има много добро председателство. Дано успеем да убедим парламента на Холандия с тази сложна коалиция, която имат, да ги убедим, че България спазва дисциплината", заяви Борисов.
"Ние подкрепяме България за присъединяването към Шенген. Но работата още не е свършена – изисква усилия на много участници в процеса, включително и в България", заяви от своя страна Рюте, предаде БГНЕС.
"Но искам да поздравя Борисов за постигнатото в това отношение. Както каза и Юнкер – има още малко, което България трябва да направи, аз вярвам, че тя ще го направи", допълни той.
Още: "Величие" отново прокарва опорките си за реакторите на АЕЦ "Белене"
Още: Политолог каза ще подкрепи ли ДПС на Доган вота на недоверие