Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Херо Мустафа: Борбата с корупцията е свързана със стабилността на България като член на НАТО

13 май 2021, 17:50 часа • 7573 прочитания

Борбата с корупцията е пряко свързана с позицията на България като стабилен член на НАТО на югоизточния фланг на Алианса. Тази връзка направи посланикът на САЩ Херо Мустафа по време на организирана от Атлантическия клуб дискусия за бъдещето на НАТО.

Още: "Категорична манипулация": МФ опроверга Асен Василев за твърдението, че правителството купува нов самолет

Още: Атанас Зафиров: Не сме във властта на всяка цена

"Въпросът с корупцията е важна тема. Виждаме как различните инфраструктурни проекти предлагат среда за корупционни практики. Затова България трябва да се възползва от момента и да направи прозрачни обществените поръчки, да засили контрола над държавните дружества и да подобри прилагането на закона. Целта е всичко да се прави в обществена полза", каза посланик Мустафа, цитирана от БНР.

Според нея България и Черноморският регион трябва да се възползват от подобрените възможности за свързаност в областта на сигурността, енергетиката и инфраструктура.

Това изисква „умно инвестиране“, силна политическа координация и сътрудничество, каза още американският посланик.

Още: Венко Сабрутев за проектобюджета: В Европа знаят да четат цифри

Още: Рокада: Назначиха нов заместник-министър на транспорта

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евелина Гечева
Евелина Гечева Отговорен редактор
Новините днес