Законодателно предложение на лицето, което се укрива в Дубай, е главният прокурор да бъде направен фигурант като президента. Ще бъде интересно на кого ще принадлежи това законодателно предложение, обяви главният прокурор Иван Гешев по време на изслушването си в парламента за работата на прокуратурата.
Още: "Това е точката на пречупване": Вили Лилков с коментар за разрива между „Спаси София“ и ПП-ДБ
Още: Българският посланик в САЩ подаде оставка
Той накратко разказа за двете дела срещу Васил Божков като не му спомена името. А за предложението на Васил Божков го спомена във връзка с това, че той е разговарял по телефона с политици.
Главният прокурор посочи пред депутатите, че премиерът е разпитван три пъти във връзка с досъдебните производства и проверките, които са извършват за къщата в Барселона, аудиозаписите и снимките от спалнята.
Имам пълна справка от проведените действия, посочи Гешев.
Още: Мая Манолова: Има нужда от активен омбудсман, който няма да е просто чиновник
Още: Гуцанов обясни дали ще се вдига възрастта за пенсиониране
Последният сигнал за къщата бил от БОЕЦ, което някои медии, свързват с определени хора, каза Гешев. Приобщени са различни медийни публикации, изискани са много справки, добави той.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Проучване: Румен Радев или парламентът - кой печели народната любов?
По разследването имало активна комуникация с Испания. "Резултатът е, че до момента няма обратна информация", каза той и добави, че: Приключват ревизиите на различни търговски дружества, свързани с този случай.
Проверката за аудиозаписите била по сигнал на Христо Иванов, също имало снето обяснение от Борисов.
За снимките от спалнята той също дал обяснение. Такова било снето и от бившия шеф на НСО, отчете още Гешев.
Още: Нинова учредява партията си на Томина неделя и не иска Юди
Още: Коя ще е ябълката на раздора в кабинета: Анализ на АКФ