"Ще получим това, което плащаме и което сме искали. Ще има обаче и надграждане с допълнителните 8 самолета." Това каза министърът на икономиката Емил Караниколов в коментар за сделката с изтребителите F-16.
Още: Мартин Димитров: Има два вида опозиция - проруската и ние
Още: Хасан Азис: Оставаме в мнозинството заради еврозоната, решението е съгласувано с Доган
По думите му приоритет на правителството е модернизирането на всички сили: "Това, което са поискали военните експерти, това ще получим. Авиацията иска да е модерна, развита и да отговаря на нуждите. Сигурен съм, че това е предвидено от тях."
"Министерството на икономиката не разбира от самолети, но имаме пълното доверие на нашите военни експерти, които са заявили параметрите", допълни още той в интервю за bTV.
"Работихме по това България да придобие квалификация и способности да извършва ремонти на определени елементи от тези самолети. При последващи ремонти ще имаме капацитета те да се извършват от българската индустрия, тоест държавни и частни фирми, които тепърва ще се избират. Ще имаме възможността да развиваме пилоти и инженерен състав", каза още министърът. Това именно е индустриалното сътрудничество – български фирми да извършват ремонтите. По този начин оборотите ще остават в България. Ако през годините успеем да развием този сектор като конкурентен по отношение цени и качество, ще може да участваме в процедури", обясни Караниколов.
Още: Доганистите зоват за оставки: Разградски кметове минаха към Пеевски (СНИМКА)
Още: Първият български изтребител F-16 кацна на родна земя (ВИДЕО)
Той беше категоричен, че няма конфликт с Красимир Каракачанов по отношение на ремонта на самолетите Су-25.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Йотова посочи трите важни въпроса пред кабинета Желязков: Какви ще са позициите ни?
Още: България видя "нови рискове" - променя програмата за инвестиции в отбраната
Във връзка с изграждането на завода на Volkswagen министърът на икономиката изрази мнение, че не сме отпаднали от състезанието:
"България продължава да работи и да прави всичко възможно тази голяма инвестиция да е у нас. През последните години автомобилният клъстер поиска среща с държавата и на нея ни убеди, че България е готова да произвежда цели автомобили. Последните няколко месеца се говори за сериозен интерес от един от най-големите стратегически инвеститори. България има капацитета да произвежда автомобили."
Според него амбициите са да се разкрият нови около 120 000 работни места, да има около 500 компании и по-големи обороти.
Още: "Срещу потенциални агресори": Купуваме боеприпаси за многофункционалните патрулни кораби
Още: България - в ЕС или с Русия: Дебат като народна песен за вота на недоверие