Електронното заявление няма тежест. Регистрацията става чрез подаване на документи „на живо“. Това каза преподавателят по конституционно право доц. Наталия Киселова в ефира на Нова нюз.
Още: Андрей Райчев: 8 партии са в смъртна схватка. Май идват избори
ОЩЕ: Пеевски обяви, че е регистрирал в ЦИК "ДПС - Ново начало"
Конституционалистът обясни, че ЦИК, въз основа на Изборния кодекс, трябва да получи определен набор документи. "Този набор от документи се предава на физически адрес и се представя копие от регистрацията на политическата партия, за да може ГРАО да провери дали гражданите, които са се подписали са с избирателни права“, добави още тя.
По думите на Киселова, това, което се случва, е по-скоро пиар акция, за да се покаже, че ДПС-Ново начало са достатъчно готови и в първия възможен момент могат да подадат документи за регистрация на политическа партия.
Още: Нов депутат от "Величие" с изцепка: "Може да станем новите деребеи"
Още: Денков: ГЕРБ не са загубили мнозинството си, а легализират подкрепата от Пеевски (ВИДЕО)
ОЩЕ: Може ли ДПС на Пеевски да се регистрира с електронен подпис? Говори Стоил Цицелков
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кой какво клати? Атанас Атанасов напомни на Борисов крилата фраза от Тодор Живков
Още: Ивайло Мирчев: Ако има заговор - той е между президента, Пеевски и "Възраждане"
"Целта е да се заявят първи, за да може, ако едно от двете крила не бъде регистрирано и се стигне до съд, това да бъде допълнителен аргумент. Зействията са по-скоро психологически", заяви тя.