"Ще оттеглим няколко от предложенията в Изборния кодекс, които направихме, а именно - обмисляме дори Общественият съвет към ЦИК да бъде в по-разширен състав, район "Чужбина и заявленията за разкриване на секции в други държави, които предложихме да са 100, а не 40".
Още: След срещата с Радев: Вучич покани България на Експо 2027 в Белград
Това заяви пред БНР Десислава Атанасова, председател на ПГ на ГЕРБ-СДС.
По думите ѝ да се протестира срещу "даването на още права на избирателите" е недопустимо. "Възможността гражданите да избират как да гласуват е залегнала в Конституцията и е свещена".
Според Атанасова опасенията, че вотът може да се контролира "ще отпаднат" с въвеждане на видеонаблюдение при броенето на бюлетините и с премахването на тъмната стаичка, която ще бъде заменена с параван, наподобяващ начина, по който се извършва машинното гласуване".
Още: Асен Василев: Днес се официализира, че "Ново начало" е водач на коалицията, която крепи кабинета
Още: Мехмед Юмер: ДПС извървя своята Via Dolorosa болезнено и мъчително, има разлом между поколенията
"Парламентът работи нормално, следва законодателната си дейност и това, че един от законопроектите, внесен от БСП (за промени в Изборния кодекс - б.р.), е разглеждан в правната комисия, в никакъв случай не можем да кажем, че е разглеждан приоритетно", заяви председателката на ПГ на ГЕРБ-СДС и подчерта, че "вероятно единствената грешка е, че заседанието на правната комисия в НС е продължило изключително много", коментира Атанасова.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Вот без цел и посока, събрал прокремълски отломки": Социолог с коментар за гласуването
Още: Ивелин Михайлов: С Мустафа Емин работим по правителство в сянка
Атанасова подчерта, че всички възможности за съставяне на правителство стоят. "Надявам се, че дебатът по Изборния кодекс няма да измести основната функция на Народното събрание - да излъчи правителство", каза тя.
В предаването "Неделя 150" Десислава Атанасова коментира социалната политика, която трябва да бъде проведена, в контекста на дилемата дали бюджетът за 2022 г. трябва да бъде удължен, или да има изцяло нов.
"Трябва да има Закон за държавен бюджет, когато има правителство, което може да носи отговорност за него и чрез него ще реализира своите политики. Убедени сме, че гражданите с ниски доходи трябва да бъдат подкрепяни, но това трябва да става разумно, защото ще влезем в дългова спирала, което не може да изпълни основанията за влизане в еврозоната", изтъкна Десислава Атанасова.
Още: Балабанов за вота на недоверие: Трите проруски партии са в безтегловност (ВИДЕО)
Още: Пеевски отговори на ДБ за контрабандата: Измислени истории (ВИДЕО)
Още: Даниел Митов: Половината българи искат да гласуват на хартия, защото не могат да се справят