Половин час спориха депутатите днес до колко часа да продължи пленарното заседание.
Още: След срещата с Радев: Вучич покани България на Експо 2027 в Белград
Всичко започна, след като Десислава Атанасова от ГЕРБ поиска времето да се удължи до приемане на седмата точка от дневния ред, която е първо гласуване на Законопроект за несъстоятелност на физическите лица. Идеята ѝ обаче не бе приета.
Георги Свиленски от БСП пък предложи да работят до изчерпване на целия дневен ред от 9 точки заради последната - вдигане на минималната заплата в Кодекса на труда. И то обаче не бе прието със 160 гласа "против". Още: Парламентът съкрати ваканцията си по празниците
"Очевидно народното събрание не иска да работи до приемането на точка седма или точка девета. Затова аз предлагам да работим до приемането на точка шеста - компенсациите за скъпите горива", предложи пък Делян Добрев от ГЕРБ. "Ако предложението не се приеме, то значи има "Лукойл коалиция" в парламента", обяви депутатът, но и неговото предложение беше отхвърлено.
Още: Асен Василев: Днес се официализира, че "Ново начало" е водач на коалицията, която крепи кабинета
Още: Мехмед Юмер: ДПС извървя своята Via Dolorosa болезнено и мъчително, има разлом между поколенията
След него социалистът Иван Ченчев намери нов начин да вкара Кодекса на труда в дневния ред - той да се размести и последната точка да стане втора. Това предложение обаче също бе отхвърлено - със 108 гласа "против" от ГЕРБ-СДС, "Възраждане" и "Демократична България".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Вот без цел и посока, събрал прокремълски отломки": Социолог с коментар за гласуването
Още: Ивелин Михайлов: С Мустафа Емин работим по правителство в сянка
В крайна сметка депутатите заседават само до 14 часа, както е по правилник.