Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Червен депутат: Честността на предстоящите избори отсъства от дневния ред на ГЕРБ

17 февруари 2021, 09:40 часа • 2038 прочитания

Очевидно е, че прозрачността и честността на предстоящите избори отсъства от дневния ред на ГЕРБ.

Още: Насилие в София: германски медии за акцията на "Възраждане"

Още: След погрома на "Възраждане": "Протестът им ще уплаши и ще има обратен ефект"

Това каза депутатът от БСП Филип Попов в процедура по начина на водене. Той настоя законопроектът на БСП за промени в Изборния кодекс да бъде разгледан тази седмица.

"Миналата седмица, уважаема госпожо председател, ви обърнах внимание на вас и на мнозинството, че отново в дневния ред на ГЕРБ отсъстват едни много важни законопроекти.

Именно Изборният кодекс, в който ние сме предложили прозрачност и честност при провеждането на изборите, а именно видеонаблюдение при преброяването, както и изчистването на избирателните списъци. От 21 януари до ден днешен вие не намерихте време и място той да бъде разгледан", каза още Филип Попов, цитиран от Фокус.

Още: ДПС на Доган: Няма да бутаме кабинета "Желязков" засега, Росен Карадимов е свързан с Пеевски

Още: "Възраждане" плашат и насаждат страх, еврото няма да ни удари по джоба: БСП вицепремиерът с обрат по "червена линия"

Председателят на парламента Цвета Караянчева обяви, че ще разговаря по въпроса с Анна Александрова и уточни, че доколкото има информация, тя чака становища по проекта.

Още: БСП: Още на 21 януари внесохме проект за промени в Изборния кодекс

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес