Не отговаря на истината информацията за продадени вчера 60 000 мегаватчаса природен газ на определени фирми. Това заявиха от държавната компания "Булгаргаз" в съобщение до медиите.
Още: Симулация на дейност, провали и липса на реформи: ПП за 100-те дни на кабинета (ВИДЕО)
Още: За погрома срещу Дома на Европа: ПП-ДБ искат сваляне на имунитетите на депутати от "Възраждане"
По-рано днес с такива твърдения излязоха от ГЕРБ, които на свой ред се позоваха на изявление на бившия министър на икономиката и енергетиката Румен Овчаров. Румен Овчаров за „Булгаргаз“: Това, което критикуват управляващите, сега го правят в по-големи мащаби
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че в петък вечер новото ръководство на "Булгаргаз" бързо и потайно е продало 60 000 мегаватчаса природен газ, което се равнява на половината от дневното потребление на цяла България. Борисов за управляващите: Ще докажем, че са крали милиони (ВИДЕО)
Ръководителят на отдел "Международно сътрудничество" в "Булгаргаз" Кирил Мицев обяви, че поради спецификата на борсовата търговия на природен газ e проверeна изнесената информация.
Още: Радостин Василев: Кабинетът "Желязков" е под прикритие
Още: Атанас Запрянов: Спешно ни трябват модерни ПВО системи заради войната в Украйна
Проверката е установила, че поради обичайното ниско потребление през уикенда от общия микс на количествата природен газ излишните количества са реализирани на газов хъб "Балкан".
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "10 дни, след това няма прошка": Премиерът остро към вътрешния министър
Още: Управляващите пак покриха темата с контрабандата и ГДБОП
Цитираните в медиите количества природен газ категорично не отговарят на действително продадените от "Булгаргаз", които са 37 000 мегаватчаса.
Тези количества са продадени с цел подобряване на финансовото състояние на дружеството предвид завареното положение от новия Съвет на директорите на "Булгаргаз".