Кандидатите за нашето доверие предпочетоха предварително написани речи, които са доста абстрактни. Политиците не таргетират правилно посланията си.
Още: Тръмп: Нови санкции срещу Русия, ако Путин не преговаря за мир в Украйна
Още: Мартин Димитров: Бюджетът, който сега е внесен, трябва да бъде оттеглен
Това заяви в предаването "Студио Actualno" проф. Иванка Мавродиева, специалист по реторика и публични комуникации. Според нея властимащите, от една страна, говорят на твърдия си електорат, който харесва лидерите си, каквито и да са те. "Тук имаше отлив в почти всички формации, защото твърдият електорат тръгваше към новите формации, защото те пък говорят това, което хората искат да чуят, а именно популизма", заяви проф. Мавродиева. По думите ѝ голяма част от посланията на политиците просто изчезват в социалните мрежи.
"Хората се умориха от това скучно говорене, от абстрактното говорене. Има разочарование и евроскептицизъм", заяви Мавродиева. Тя каза, че има дистанциране, разочарование и пасивност към изборния процес у нас. "Това е така, защото няма вътрешното усещане, че гласът ти играе роля, за да бъдат избрани достойните, които да бъдат в Народното събрание и ще работят в полза за България. Подмолните игрички, паркетният тип разговори - хората усетиха тези невербални елементи, малко тип "Ганковото кафене". Това не се отчита - че имаше такъв тип реакция през мемета, през песнички и шаржиране на политиците", каза експертът по реторика.
По думите на проф. Мавродиева българските граждани до голяма степен имат яснота кой-какъв е и затова предпочитат въобще да не отидат до урните.
Още: Гроздан Караджов за жп инцидентите: Уволнения ще има при първо нарушение
Целия разговор гледайте във видеото.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Един човек - една попълнена бюлетина: КС поиска експертиза, за да установи дали е така
Още: "За да се знае и помни": Слави Трифонов даде причина и оправдание Гроздан Караджов да е министър