Бившата пловдивска депутатка Лидия Недева напуска партията на Стефан Янев "Български възход". Това съобщи самата тя в профила си във Facebook.
Още: Сачева: Борисов преценява докога ще остане това правителство
Още: Ерменков: Няма да има шоково поскъпване на парното и топлата вода
Недева продължава политическата кариера в коалицията "Заедно" на Ива Митева и Любомир Каримански.
Според нея партията на Янев няма структури, изгубила е доверието на съдружните си сътрудници, липсва изясненост кои са лицата на "Български възход" по райони и чия номинация са.
"Седмица преди началото на изборната кампания за 49 то НС е време за равносметка. Моята е, че през тези месеци, “Български възход”, водена от Стефан Янев, не отговори на очакванията, не потърси способните, остана поредния лидерски проект за спасяване на личен рейтинг", заяви тя.
Още: Радев прави кръгла маса за high tech инвестиции
Още: Божанков: Пеевски в управляваща опозиция е сюжет от Уди Алън
"Предвид горното декларирам на господин Янев, обществеността и жителите на Пловдив, че отхвърлям да вземам участие в изборите на 02.04.2023 година като претендент на Природен парк “Български Възход ”, само че оставам с съдружния сътрудник от Коалиция “Български напредък ”- Партия на Зелените в лицето на господин Владимир Николов и се причислявам към Коалиция ЗАЕДНО ”, написа още Недева.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Щом се крие, да си подаде оставката": Станислав Балабанов за шефа на АПИ
Още: "Обществото трябва да избухне - на първо време в своя подкрепа": Призив от бивш съдия
ОЩЕ: Новите-стари партийни отломки: Кои са "Български възход" и защо са тук?