Атанас Атанасов: Управляващите са си подготвили схемите за изборите (ВИДЕО)

15 януари 2021, 19:30 часа • 25042 прочитания

Днешните управляващи са си подготвили схемите, по които ще се явяват на избори. Известно е от различни проучвания, че около 300 000 гласа се купуват в България.

Още: Харизанов: Илюзия е да имаме единна позиция за Украйна, в правителството е БСП

Още: От "Възраждане" се приравниха на протестиращите срещу корупцията при Вучич

Това заяви в предаването "Студио Actualno" съпредседателят на "Демократична България" и лидер на ДСБ, ген. Атанас Атанасов, коментирайки предстоящите парламентарни избори, обявени за 4 април с указ на президента Румен Радев.

"Управляващите не се интересуват какво мислят хората и какво се предлага. Те си имат свой дневен ред и си го следват. Вижте по какъв брутален начин отказват да приемат каквито и да било промени в Изборния кодекс", отбеляза ген. Атанасов.

По думите му в тази пандемична ситуация гласуването по пощата е много сериозен инструмент за разширяване на вота. "Гласуването по пощата не може да бъде контролирано - поради тази причина управляващите не искат да го допуснат. На практика управляващите разчитат на ниска избирателна активност, за да може тази чиновническа армия, техните калинки, които са назначени в държавната и в общинската администрация, да решат вота", счита лидерът на ДСБ.

Още: Росен Желязков ще участва в извънредното заседание на ЕС в Брюксел

Още: Състезание по бързо четене в парламента: "Възраждане" и Киселова се шегуват за стенограмата

"Убеден съм, че са си направили сметката колкото се може повече да се ограничи вотът от чужбина - това е в техен интерес", посочи ген. Атанасов. 

По отношение на антиправителствените протести, които белязаха 2020 година, съпредседателят на "Демократична България" заяви, че няма никаква изненада, че от гражданското недоволство се е родил политически проект. "По-важното е друго: Борисовата държава направи всичко необходимо да завърши този мандат, за да организира тези избори. В противен случай, ако имаше служебно правителство, нямаше да могат да проработят техните схеми за купуване на гласове", изрази мнение Атанас Атанасов.

Гледайте целия разговор във видеото.

Още: За "мутрата Борисов": Изгониха, а след това върнаха, депутат от "Възраждане" от пленарна зала

Още: Правителството промени важен договор на България с Русия заради еврото

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Румен Скрински
Румен Скрински Отговорен редактор
Новините днес