Евроатлантическите ценности са да бъдем двойни и тройни лесбийки и педерасти, заяви депутатът от „Атака" Павел Шопов по време на дебатите по второ четене на Закона за защита от дискриминация. Той се изправи срещу това, че у нас се отстояват ценности, продиктувани отвън. "Нека веднъж да бъдем ние", настоя националистът.
Още: Ивелин Михайлов: С Мустафа Емин работим по правителство в сянка
Още: Балабанов за вота на недоверие: Трите проруски партии са в безтегловност (ВИДЕО)
Тук става въпрос за отваряне на врата за гей бракове, за осиновяване на деца от обратни хора, от ненормални хора, заяви на свой ред и националистът Адриян Асенов.
Проектът на Закона за изменение и допълнение на Закона за защита от дискриминация е разработен в съответствие с поет от страната ангажимент да приведе до края на 2013 г. националното законодателство в по-пълно съответствие с изискванията на Директива 2006/54/ЕО на Европейския парламент и на Съвета от 5 юли 2006 г. за прилагането на принципа на равните възможности и равното третиране на мъжете и жените в областта на заетостта и професиите (преработена) по отношение на гарантирането на защитата срещу дискриминация при промяна на пола, и прехвърлянето на тежестта на доказване в случаи на дискриминация.
С предложените изменения и допълнения на Закона за защита от дискриминация се постига съответствие с разпоредбите на правото на Европейския съюз по отношение защитата от дискриминация в случаите на промяна на пола, както и по отношение прехвърлянето на тежестта на доказване при дискриминация.
Още: Пеевски отговори на ДБ за контрабандата: Измислени истории (ВИДЕО)
Още: Пеевски крепи кабинета "Желязков" и при вота на недоверие. Кой как гласува? (ВИДЕО)
Изненадващо депутатите отхвърлиха заглавието на закона. Това предизвика бурна радост сред националистите. Когато става въпрос за морал, с вас сме колеги, каза от парламентарната трибуна атакистът проф. Станислав Станилов, цитиран от КРОСС.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Колегата му Павел Шопов обясни, че дискусиите по закона не могат да продължат, защото „като няма заглавие, няма и закон". Затова и мнозинството отложи разглеждане на новите антидискриминационни разпоредби.