"Атака" частично ще подкрепи президентското вето за Изборния кодекс

26 февруари 2019, 09:48 часа • 810 | прочитания

Партия "Атака" частично ще подкрепи президентското вето за Изборния кодекс. Това каза Явор Нотев - зам.-председател на Народното събрание в интервю за bTV.

Още: Доналд Тръмп-младши идва на посещение в София (СНИМКИ)

Още: Сарафов прати писмо на Киселова: Напомни й, че иска имунитетите на шестима депутати

"Това обаче не е моментно решение, а стара тема за нас, с оглед на възможностите за манипулиране на вота", уточни още Нотев.

Президентът Румен Радев върна в понеделник Изборния кодекс за повторно разглеждане от депутатите и призова БСП да се върнат в парламента. От ГЕРБ определиха ветото като политическо, от левицата посочиха, че няма да се върнат в пленарната зала въпреки призива на държавния глава.

Ветото на президента с неговите мотиви тепърва ще се обсъжда, защото такъв е редът, каза още Явор Нотев. "Новите изменения бяха атакувани нестандартно от опозицията, те заявиха въпреки критиката към закона, че няма да се върнат в пленарната зала за разглеждане на ветото на президента. Мястото на опозицията не е извън залата, а там където са ги изпратили избирателите", посочи още той.

Още: Популизъм безкрай: Държавата се упражнява на гърба на трагедията със Сияна и пак обещава мерки

Още: Първи кандидат за омбусман, който е готов "да се жертва" за служебен премиер

"Връщането на опозицията в зала би нормализирало работата на Народното събрание", убеден е той.

"Всяка една от тезите на опозицията има своите основания, но би могла да бъде защитена от парламентарната трибуна“. По думите му БСП затрудняват нормалната работа на парламента.

"Освен поведението на левицата други признаци за криза не съществуват", допълни Нотев.

По повод предложението да се налагат солени глоби на депутатите, които не ходят на работа, Нотев заяви, че 2/3 от заплатите и 1/3 от представителните пари ще се удържат.

Още: За подкуп: Сарафов с нов удар по депутат на Ахмед Доган

Още: Как хора на Доган преминават към Пеевски: Емилия Милчева с детайли за процеса (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес