Алибегов: Над 250 000 души от бранша са засегнати, не знаят какво да правят след 1 юли

30 юни 2022, 07:32 часа • 5925 прочитания

Над 250 000 души в бранша са засегнат и не знаят какво ще се случи от 1 юли. Най-вероятно няма да има промяна в цената на хляба, а ще има скок. Затова предупреди председателят на Българската асоциация на заведенията Ричард Алибегов пред bTV. 

Още: Иво Сиромахов: Надявам се от пепелта на сегашните жалки политици да се роди някой, който да прилича на Михаил Горбачов

Още: Проф. Палангурски за 3 март: Този празник не обединява нацията, веят се чужди знамена

Ресторантьорите настояват за президентът Румен Радев да наложи вето на вдигането на ДДС за слабоалкохолните напитки.

Ние ще се включим към протеста на работодателските организации. Всички национални сдружения ще се съберем във Велико Търново и ще решим какво да правим, обясни Алибегов.

Според него, когато държавата не е в състояние или не е в дневен ред да помага, поне да не пречи на ресторантьорския бранш.

Още: Никола Минчев: България няма интерес от свят, в който големите си разпределят сфери на влияние

Още: Росен Желязков посочи как България вижда справедливия и траен мир в Украйна (ВИДЕО)

По думите на Алибегов пътят е да се направи бърз диалог, управляващото мнозинство да се интересува от сектор „Туризъм“, лятото ще минем между капките, но през есента и зимата може да има много фалити.

Още: Ресторантьорите: Обезщетенията се оказаха кредит

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес