"Кметовете се избират от хората - ако някой трябва да го укорява, това са гражданите на Елин Пелин".
Още: "Ще има бавене докато се приеме бюджета": Ивелин Михайлов с прогноза кога ще влезе "Величие" в НС
Това каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по повод взривовете в склад за пиротехника в града. Поводът за думите му са коментарите на вътрешния министър Калин Стоянов, който по-рано днес разкритикува кмета на Елин Пелин инж. Ивайло Симеонов.
Силовият министър бе остър: "Кметът си позволява да коментира какво и как е трябвало да стане. Искам да стане ясно, че този човек, по наша информация, е някъде дълбоко в Гърция. Вероятно на някой прекрасен плаж и го съветвам да продължава да си пие узото там, да се маже по-често със слънцезащитни мазила и да ни остави да си свършим работата. И нека не си нарушава почивката", каза Стоянов.
Още: Експерт не изключва умишлено използване на пиротехнически средства да са довели до взрива в склада
Още: ЦИК потвърди: Партия "Величие" ще има 10 депутати в 51-ия парламент
Още: Проф. Даниел Вълчев: Вижда се, че това са били едни безобразно проведени избори
По този повод Борисов, който е и бивш пожарникар по образование, коментира още: "Важно е да се ограничи да няма пострадали и да се спаси живота на пожарникарите. Едно време ни вкарваха вътре в пожарите и който оцелее - оцелее. Сега няма необходимост от това, вкарват роботи и те работят вътре. Фойерверките гърмят на много празници в държавата - някой път в чудовищни размери.
Още: Ситуацията с Елин Пелин: Загинал и втори склад в опасност - МВР министърът нападна кмета
Още: Проф. Киров: В съдебното решение за незаконните депутати има нарушение на Конституцията
Още: Един от касираните парламентаристи: Никой не се е родил депутат, няма драма