"Искаме ли да се противопоставим на насилието, което виждаме между децата в училище? Искаме ли да защитим святата фигура на българския учител от ежедневните посегателства, на които той е поставен? Или да запазим лекарите например от агресията и посегателствата, на които те са жертва всеки ден? Искаме ли да запазим хората, които са избрали като мисия да пазят държавата, от агресията срещу тях?
Още: Борисов се скара на опозицията и партньорите: ГЕРБ няма да лъже Европа за дефицита
Още: Даниел Вълчев за управляващите: Не се ласкаят да се наричат сглобка, а си признават коалицията
Ако искаме всичко това, тогава един от най-ефективните методи, пътища и средства за постигане на такива резултати е въвеждането на религиозното обучение, за да направим децата си, хората в тази държава по-добри."
Това заяви председателят на АБВ Румен Петков по време на Симпозиум на тема „Възпитание и морал в 21 век“ , посветена на обучението по религия от 1-ви до 12 клас в контекста на новите учебни програми на МОН, организирана от КНСБ, съобщават от партията. „Поздравявам и ръководството на Министерство на образованието за енергията, която влага в това начинание“, зави още Петков.
Още: Депутат на Доган: Пътят на България е в Еврозоната (ВИДЕО)
Още: Мартин Димитров: Увеличението на заплатите в МВР с 50% е нечувано
По време на форума изказване направи и заместник-председателят на АБВ Любомира Ганчева.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Политиците почетоха жертвите на комунизма: Кирил Петков разказа за баба си (СНИМКИ)
Още: Гуцанов: Няма да има намаление на социалнитe придобивки
„Като човек, посветил половината от съзнателния си живот на младежката политика, аз вярвам, че младите хора са настояще, а не само бъдеще. Те са ресурс, а не проблем за нашето общество.
За съжаление обаче младите хора са оставени сами в една среда, която крие много предизвикателства и резултатът от това виждаме сами – зависимости, агресия, подмяна на ценности“.
„Вярвам, че религиозното образование е както човешко и гражданско право, така също и част от възпитанието на младите хора. То е мощен инструмент за възвръщане на отдавна изгубени вече ценности“, посочи Ганчева.
Още: Пеевски обвини ПП-ДБ в провокация заради полицаите
Още: Нинова писа двойка на кабинета
Тя припомни, че доброволчеството е възприемано и от световната практика като мощен инструмент за увличане на младите хора, за създаването у тях на общностни чувства и трансформиране на агресия в съзидание.
Затова според нея религиозното образование в България трябва да срещне по-сериозна институционална подкрепа, а не да разчита на добри практики и желания за действие, изразени единствено на местно ниво.
Пред участниците в симпозиума Ганчева обяви, че ПП АБВ, с активната роля на АБВ-Младежи, работи по проектозакон за въвеждане на патриотично и религиозно образование и изяви готовност да покани участниците във Форума в една дискусия по проекта на АБВ в най-скоро време.