В навечерието на Деня на Съединението на България и празник на Пловдив, националният трибагреник се развя на 7-метров пилон на хълм Бунарджика. Съоръжението, което се намира от западната страна на хълма, близо до мемориалния комплекс, е било неизползваемо повече от 40 години и сега бе върнато към живот дни преди 6-ти септември.
Още: Кметът на Пловдив се срещна с посланика на Аржентина
Още: Пловдив почете 152 г. от гибелта на Апостола на Свободата
Възстановяването на пилона и знамето е извършено по инициатива на администрацията на район „Централен“ и кмета Георги Стаменов. По традиция от кметството и тази година ще раздават национални трибагреници на всички желаещи. За целта те трябва да посетят районната администрация на улица „Христо Г. Данов“ 39 в центъра на Пловдив.
Освен огромния трибагреник, екипи на ОП „Чистота“ монтираха 300 нови знамена върху осветителните стълбове по всички основни входно-изходни артерии на града. Подмяната им се прави два пъти годишно – за 3 март и за 6 септември, съобщи директорът на предприятието Иван Стоянов. Монтирани са общо по 100 броя национални трибагреници, знамена на Пловдив и флагове на Европейска столица на културата. Подновени са били и 75-те знамена, които тази година за първи път бяха поставени на „Коматевско шосе“, след като приключи реконструкцията на пътя. Върху 15-метровите пилони на входовете на Пловдив също вече се веят нови знамена с националния трикольор.
Още: Млад диригент от Пловдив повежда деца със СОП в чудния свят на музиката
Още: Спукана тръба наводни голяма улица в Пловдив
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Община Пловдив обяви обществени поръчки за санирането на жилищни сгради в два квартала
По традиция в навечерието на празника паметникът на Съединението, където ще се състои официалното тържество по случай 6 септември, ще бъде измит с шампоан. Пловдив ще отбележи 134-ата годишнина от светлата дата с богата четиридневна програма. Честванията започват на 5-ти септември с концерт на проф. Луиза Село. Концертът е в Регионалния исторически музей от 18.00 часа, а входът е свободен.
Ден по-късно, на самия 6-ти септември, е кулминацията на празненствата. Тогава програмата започва от сутринта с тържествен молебен, отслужен от Негово Високопреосвещенство Пловдивския Митрополит Николай в църквата „Света Богородица“. Следват поднасяне на венци и цветя на различни места в града на тепетата, концерти на площада пред Общината, на Римския стадион, а вечерта е тържествената заря-проверка на пл. „Съединение“. На 7-ми и 8-ми септември програма продължава с концерти.
Още: Нова спортна площадка радва децата от ОУ „Алеко Константинов“ в Пловдив
Още: Десетки пловдивчани отпразнуваха Китайската Нова година с концерт и базар „Изтокът среща Запада“